Pokazywanie postów oznaczonych etykietą rzeźba. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą rzeźba. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 21 października 2012

Dziwne pomniki 1: Fauna śni o florze

Drzeworena pod tytułem „I Have Been Dreaming to be a Tree… II” ze stali nierdzewnej wygiął koreański rzeźbiarz Byeong Doo Moo. Zwierz został wzniesiony w ramach promującej Rzeźbę Nad Morzem inicjatywy „Sculpture By The Sea” i stoi wśród sobie podobnych na australijskiej plaży Bondi.
A szkoda, że nie na klifie odludnym  gdzie spoglądałby w oczy tylko starożytnym marynarzom i zapraszał ptactwo morskie do gniazdowania w porożu.

z http://golf.aia.pl/a/park/tekst/1104/
fot. J.Balres
z http://www.flickr.com/photos/53368913@N05/6730293125/

czwartek, 17 lutego 2011

Watts Towers - apendyks

Nie skłamałam pisząc, że brakuje mi w okolicy monumentalnych budowli z kolorowych szkiełek. Przez monumentalność rozumiem przynajmniej te 30 metrów w górę i rozległy tajemniczy dzień w słoneczne dni. Mniejsze szkiełkowe konstrukcje czekają tu i ówdzie na swoich miłośników! Mijam często jedną z nich, pokryta jest ceramiczną mozaiką, a w pogodne dni wchodzą, wychodzą, wspinają się nań i zeń spadają gromady dzieci.


Robiłam to równie intensywnie w czasach między Tyrem a Forbidden, podobnie jak co najmniej jedno pokolenie przede mną i byłoby cudownie gdyby jeszcze wielu młodych nowohucian mogło na tym cudzie przebywać i sporadycznie rozbijać sobie głowy. Niestety fantastyczne rzeźby naszej dzielnicy stopniowo nikną zmagane korozją, erozją czy zbieractwem złomu. Zerknijcie tu i tu żeby zobaczyć jeszcze kilka. Na spotkanie oko w oko wkrótce już może być za późno :(